Růžička: Máme 9 zápasov za 15 dní, ale proti Třinci nie je vidieť rozdiel

A dokonca na všetkých päť zápasov! “Je to deviate stretnutie počas pätnástich dní, neskutočné. Hráme na tri lajny, niekedy aj na dve, chlapci vydržia neuveriteľne moc. Vyhovuje nám, že čím viac zápasov, tým lepšie. Už sa to však začína kopiť. ”

Veď aj chomutovskej obranca Juraj Valach tvrdil:” Väčšinou už nikto nemá sily, je to také motaní na ľade. ”

Po strede si môžu Piráti dáchnout, keď premení v Třinci svoj prvý mečbal. “Máme na to tri zápasy, uvidíme,” povedal Růžička. Aby nie, keď ešte sa Slaviou zažil, ako s ňou práve Oceláři prevrátili semifinále z 1: 3 na 4: 3.

“Hlavou mi preblesklo aj iné série.Vieme, že ako sme otočili my s Mladou Boleslavou, tak to môže otočiť Třinec s nami. Môžete to mať dobre rozohrané, ale jedna chyba celú sériu ovplyvní. Ideme do Třinca, môžeme sa vrátiť domov, môžeme ešte aj k nim. Môže to dopadnúť všelijako, stále z nich máme rešpekt, sú silní hrozne. Nikto nič nepodcení. ”

Baráž, štvrťfinále, teraz semifinále? Piráti z roka na rok prekvitajú. “Samozrejme sme nadšení, ako nám to ide, ale nie Unibet mobil sme v eufórii. Chlapci sú v pohode. Pre Chomutov je to niečo nové. Vlani prvý štvrťfinále, neurobili sme žiadny zápas, teraz máme tri. Všetci si to užívajú. ”

Všetci z Chomutova, u favorita Třinca to o užívaní nie je.Je pod tlakom mečbalu súpera. Však tiež tréner Vladimír Kýhos na tlačovej konferencii po pondelkovej prehre 1: 2 v predĺžení zvonivý povedal, že zápas nebude hodnotiť, pretože by sa nedoplatil na pokutách, a zmizol.

“Chápem, že sú asi zvyknutí na trochu niečo iné. Každý to vidí svojimi očami, tým skôr keď prehráte, “povedal Růžička k odchodu Kýhos.

Sám sa v zápase stresovalo ako všetci aktéri, napríklad keď jeho syn minútu a pol pred koncom 3. tretiny mohol z trestného strieľania rozhodnúť, lenže puk cinklo o tyčku. Skôr pritom Růžička staršie pri nájazdoch odvracal zrak. “Je pravda, že poslednou dobou sa na ne väčšinou pozerám. Veril som, že dá.Bol bol skôr koniec a ja by som sa nemusel nervovať ďalej, “pousmial sa starší z ružičku.

Mladšiemu z hokejovej rodiny sa uľavilo:” Na penaltu som si veril extrémne. Ešteže sme potom vyhrali, inak by sa mi Bet365 stávky online po tom brvne blbo zaspávalo. ”

Aj útočník Růžička sériu veľa prežíva. “Sú to hrozné emócie, nehrá sa tu o párok, ale o veľa.” Porotca neuznali gól Pirátom aj Ocelářům. “Hovorili, že tri štyri sekundy pred naším už pískali.Třinci zase kvôli postaveniu hráča v bránkovisku, súper diskutoval, sme radi, že to pán rozhodca neuznal. ”

A tak majú Piráti blízko k historickému úspechu. “Zase to bude boj o každý meter ľadu,” tuší Růžička mladší. “Pokúsime sa to uhrať už v stredu, ale bude to hrozne ťažký zápas,” uvedomuje si jeho otec.