Silniční Valley Super Bowl: kde NFL hvězdné síly a tech kapitálu se srazí

A Super Bowl to znamená hodně z nich.

“Máme tolik lidí, kteří mají na sobě oční bulvy – týden přímo od lidí, kteří vidí obrazy Silicon Valley a San Francisco – Místo, které chcete být a kde musíte být, “řekl Daniel Lurie, vlivný filantrop, který vedl výbor Super Bowl. “A pokud si myslíte o Niners a kteří podporují svůj tým, je to spousta uživatelů Facebookers a Silicon Valley a rozumí oční bulvy.” Super Bowl je velký den v americké kultuře, A vy chcete být jeho součástí. “Super Bowl přichází do Silicon Valley, která zažila vzrušení bezprecedentního bohatství a nyní se může pochlubit technologicky nejpokročilejším stadionem na světě.Bude to obrovské: Národní fotbalová liga očekává v letošním roce na sever 120 miliónů diváků a více než milion lidí se přes 9denní festival dostane přes oblast Bay. San Francisco, pro kontext, má populaci pouhých 840.000.

“V dnešní době se cítíme docela hezky sami o sobě,” řekl Lurie, který doufá, že využije tuto událost k získání více než 13 milionů dolarů za charitu, což by znamenalo rekord v Super Bowlu. “Myslíme si, že jsme centrem všeho, co se děje na tomto světě, ačkoli vím, že lidé v New Yorku a Londýně možná nesouhlasí.Nyní hra s touto velikostí a rozsahem v této oblasti poprvé za více než 30 let ji znovu posiluje. “Leviův stadión ve výši 1,3 miliardy dolarů – práva k pojmenování koupili rodina Lurie Podnikání, známá džínová společnost – sedadla 70 000 a je vybavena technikou. Má 2400 televizních monitorů, 600 bezpečnostních kamer, 370 koncových bodů, 49 mil trubek s pivem a obrovský nový systém optických vláken, který mu dává 40krát větší kapacitu internetového pásma než jakýkoli známý americký stadion.

Sponzoři zahrnují nové a historické názvy techno-průmyslového odvětví: Google, Seagate, Intel, Hewlett-Packard, Yahoo, Intuit a Apple.

Strany také zvýrazní technické spojení.Kromě obvyklých významných párty na ESPN, Maximovi a Rolling Stone, miliardář zakladatel Salesforce Marc Benioff zavolal Metallica, aby se hral na večírku v noci před zápasem. Stranu v technologicky orientované investiční bance Code Advisors, kde účastníci mohou očekávat, že se dostanou do rizikových kapitalistů, bude John Mayer hrát.A Vanity Fair, jejíž nová konference se stala technologií A-list, se bude konat první party Super Bowl.

Snadné propletení NFL hvězdné síly a hlavního města Silicon Valley na okruhu strany naznačuje hlubší vztah, který rozkvétá mezi těmi dvěma talenty. Předváděcí show na CBS v neděli Super Bowl, budou pobaveni úspěšným technologickým startovním investorem a skvělým NFL Tonym Gonzalezem, jehož fitness app přitahuje investice firem VC včetně společnosti Google Ventures a nedávno získala společnost Fitbit. NFL povzbudila hráče, aby se podívali na Silicon Valley za svou druhou kariéru, a Super Bowl 50 nezmění legendu, jako je Joe Montana na displeji.Pro fotbalový sál Fame quarterback, který byl jmenován nejcennějším hráčem v poslední době, kdy byla Super Bowl hrána v Bay Area, je nyní investor anglie v technologickém průmyslu.

Silicon Valley Super Bowl je dlouhá cesta, protože Montana byl startující quarterback. V roce 1985 se hra hrála na tehdejším 64tiletém Stanfordském stadionu v Palo Alto. NFL investovala 2,3 milionu dolarů do renovace, která zahrnovala instalaci nejmodernějšího telekomunikačního systému; Ručně zalomené telefonní systémy a vysílače morse kódu v tiskové místnosti byly nahrazeny telefonními konektory a elektrickými zásuvkami pro počítače podle časopisů LA Times. Další významnou inovací v roce 1985 byly polstrované sedáky.Stanfordský stadion měl sedátka z tvrdého dřeva, která byla náchylná ke třmínkům, takže místní počítačová společnost s názvem Apple Computer Inc byla přesvědčena, že bude darovat 86 000 vankúšů, z nichž každý je opatřen logem duhy. Jeden rok poté, co Apple debutoval o svůj osobní počítač (se slavnou reklamou v roce 1984 Super Bowl), a generální ředitel Steve Jobs údajně nazýval sponzorství Super Bowl “největší převrat v historii Apple”.

Tři desetiletí později byl Leviův stadión propojen 400 milými vlákny z optických a měděných kabelů a Apple má dostatek vlivu jako největší světová společnost, že se rozhodla být “tichým sponzorem” pro letošní hru.

P> Nebylo by to silikonské údolí, kdyby nebyla v okolí dopravy.Když se NFL rozhodla držet skutečný Super Bowl (část, když hodili míč kolem) v Santa Clara a týdenní party 40 mil severně v San Francisku, to napodobovalo novou dynamiku Bay Area, kde San Francisco má Čímž se stále více stává komunita ložnic (a hřiště) pro lidi, kteří dojíždějí již 40 mil na jih, aby mohli pracovat ve velkých technologických společnostech.Tyto navštěvy jsou umožněny známými autobusy Google (také nasazenými společností Yahoo, Facebook a Apple), takže není překvapením, že hostitelská komise Super Bowl plánuje používat autobusy společnosti Google k převozu fanoušků, kteří se budou v San Francisku pobývat na Santa Clara. .

Plány na využívání těchto člunů byly pro protesty téměř přerušeny, neboť technická kyvadlová loď je již léta neodolatelným cílem aktivistů, kteří doufají, že budou mít vliv na dopad technologického průmyslu na zbytek komunity . Jedna místní technická kyvadlová společnost, Bauerova inteligentní doprava, ztratila smlouvu s hostitelským výborem, když tým unionters vyhrožoval zastávkám autobusů a blokády. Super Bowl také poskytne další místo pro pokračující soupeření mezi San Francouzské jízdní krupice Uber a Lyft.Je to poprvé, co byla dopravní obslužnost aplikací přístupná do Super Bowl, a Uber údajně zaplatil až 500 000 dolarů za exkluzivní práva na oficiální zvedací a výjezdní zónu na Levi’s Stadium.

P> Zůstává věrný svému obrazu jako lacinější, divnější a chudší soupeř, Lyft se rozhodl vyhýbat sponzorské cestě “platit za hraní”. Plánují jednoduše odjet cestující pár bloků od stadionu. I s Lyft, Uber a kyvadlovou dopravou se očekává, že doprava bude v již přeplněném městě, jehož nedostatečně financovaný veřejný tranzit se sotva zvládne Večer dojíždí. “

” Všichni už začali obviňovat mě za dopravu!Týden před zápasem dostávám stížnosti, “řekl Lurie se smíchem. “Ale myslím, že to, co to přijde, je, že se na nás dívá spousta lidí – spousta zákazníků, spousta očních bulbů – a to je moment, kdy máme ukázat naše hodnoty.”