Síň slávy: Brett Favre a Ken Stabler mezi třídou roku 2016

Brett Favre a pozdní Ken Stabler, dvojice spřízněných duchů QBs, kteří každý vyhrál Super Bowl, byli v sobotu zvoleni do Síně slávy profesionálních fotbalistů.

Z 2016 den před Super Bowl byli Kevin Greene, Marvin Harrison a Orlando Pace, trenér Tony Dungy, přispěvovatel Ed DeBartolo Jr, a hlavní výběr Dick Stanfel. Freewheeling Favre, jak se očekávalo, byl první -ballot vstup, odměna za dlouhou a význačnou kariéru, většinou s Green Bay Packers, která zahrnovala tři po sobě jdoucí NFL MVP ocenění od 1995-1997 a šampionát v Super Bowl v roce 1997.

Stabler, a Levák nazvaný “Snake” pro svou schopnost klouzat kolem obránců, jde do sálu jako starší výběr přibližně šest měsíců po smrti rakoviny tlustého střeva ve věku 69 let – a jen pár dní poté, co vědci řekli, že jeho mozok vykazuje rozšířené známky chronické traumatické encefalopatie .

CTE je onemocnění spojené s opakovaným mozkovým traumatem a spojené s příznaky Jako je ztráta paměti, deprese a progresivní demence.To bylo nalezeno v mozku desítek bývalých fotbalových hráčů, včetně jednoho z loňských Hallů inductees, Junior Seau, který spáchal sebevraždu v roce 2012 na 43. Stabler byl 1974 ligy MVP a pomohl Oakland Raiders vyhraje v roce 1977 Super Bowl. Favre hrál po dobu 20 sezón a nakonec odešel do důchodu – poté, co se skvěle vyklonil o tom, zda odejít z hry – jako vedoucí kariéry NFL s 6 300 dokončením, 10 169 pokusů, 71 838 yardů a 508 TD. Nikdy nesetkal průchod, kterého se bál házet, bez ohledu na to, jak se to zdálo špatně, a skončilo s rekordním 336 zastaveními, kompromisem pro vysoce rizikový, vysoce odměňující a zábavný styl. P>

Před Green Bay byl krátce členem sokolů Atlanta.Poté měl krátké stíny s New York Jets a Minnesotou Vikingů. Pět kandidátů bylo vyloučeno v závěrečném hlasování: trenér Don Coryell, běžící zpět Terrell Davis, útočný lineman Joe Jacoby, bezpečnost John Lynch a Krátká sobota, výběrová komise snížila seznam 15 moderních finalistů tím, že odřízne široký přijímač Terrell Owens, běží zpět Edgerrin James, bezpečnostní Steve Atwater, stráž Alan Faneca a kicker Morten Anderson. Kandidát potřebuje 80% hlasů, aby se dostal dovnitř.

Indukční ceremonie je v srpnu v Cantonu, Ohio.