Steve Davis odešel z snookeru poté, co se uklonil z mistrovství světa

Šestkrát větší světový šampion Steve Davis oznámil svůj odchod do důchodu. Davis, 58, ztratil proti Fergalu O’Brienovi v prvním kole kvalifikace na mistrovství světa v minulém sobotním týdnu a rozhodl se, že bude jeho finále. Steve Davis Přečtěte si více

“To byl můj poslední zápas Profesionální, “řekl Davis v neděli BBC. “Tak jsem to volal den.” Zavolal jsem Barrymu [Hearnovi, jeho dlouholetému manažerovi] a řekl mu, že je to podle mého názoru vstoupit do mistrovství světa a udělat to poslední.Řekl jsem: “Barry, myslím, že je čas odejít z profesionálního snookeru.” A řekl: “Steve, ty jsi odešel do důchodu před deseti lety, prostě jsme neměli srdce, abychom ti to řekli.”

Emocionální Davis se v neděli ujal před davy Crucible s trofejí mistrovství světa.

Smrt jeho otce, Bill, na konci března přišla poté, co Davis dosáhl svého rozhodnutí. Bill Davis představil svého syna snookeru. Davis řekl: “Připadalo mi to, že možná je ten správný čas na to, abych přestal. A můj otec nebyl moc dobře. Tak jsem se pro něj zúčastnil letošního mistrovství světa. Když jsem vstoupil, byl ještě naživu, pak zemřel, takže jsem hrál zápas proti Fergalu [a ztratil 10-4].”Davis vyhrál světové tituly v letech 1981, 1983, 1984, 1987, 1988 a 1989, ale jeho poslední vítězství v zápase Crucible považuje za jeho největší.

P>

Řekl: “Moje paměť není tak skvělá, že před pěti lety, kdy jsem porazil Johna Higginsa, byl nejúžasnější zápas, který jsem kdy hrál. Když nemáte vyhrát, pak to uděláte…Vyšel jsem odtud [Crucible] do zimní zahrady, abych byl rozhovoru, a to byl jeden úžasný okamžik. “Jak Steve Davis vyhrál šestý a poslední Mistrovství světa v snookeru v roce 1989 Čtěte více Navzdory jeho mnoha trofejích si Davis pamatuje mnoho lidí jako Dennis Taylor, který byl poražen v finále Crucible v roce 1985, kdy jeho vynechaná černá na konci rozhodovacího rámce sledovala rekordní televizní stanice Divákům 18,5 mil. Diváků.Taylor potřásl černou, aby vyhrál nejslavnější zápas snookeru. Davis o tom v minulosti hovořil jako o vrcholné kariéře, i když v té době byl zaneprázdněn.

S 28 tituly, včetně šesti šampionátů ve Velké Británii, aby seděli spolu s jeho triumfy v Sheffieldu. Davis také vyhrál Masters třikrát, dominoval sportu v době, kdy byla konkurence od likes Alex Higgins a Jimmy Bílá. Davis na tiskové konferenci řekl: “Myslím, že nejlepším momentem mého kariéra byla chybějící černá proti Dennisu Taylorovi.V jedné fázi jsem byl nejsilnějším hráčem ve hře, takže jsem měl očekávat, že vyhraje, takže ty momenty, kdy jsou všichni nadšeni, jsou, když ne.

“S Dennisem to byla nejlepší a nejhorší chvíle Z mé kariéry, protože si myslím, že to prostě ukázalo, jak velký veřejnost oceňuje kulečník. “Davis začal svou kariéru koncem sedmdesátých let a dostal knihu svého otce s názvem How I Play Snooker a Napsal jejich jmenovec Joe Davis. V Romfordu pracoval v klubu Lucania, kde byl Hearn zapojen, a dvojice udeřila v roce 1976 přátelství, které trvalo test času. Hearn převzal roli manažera Davisovi a stali se skvělým týmem. Hearn je nyní předsedou Světového kulečníku a Davis je na palubě. “” Myslím, že jsem měl předčasně odejít do důchodu.Ale kdybych odešel do důchodu tak rychle jako Stephen [Hendry], neměl bych mít jeden z mých nejlepších okamžiků, který porazil Johna Higginsa, když jsem neměl, “dodal Davis. “Poslední dva roky byly těžké, protože nemáte moc úspěchů a rozhodně jsem to udělal pro svého otce.”