V centru obrany “MU” vytahuje na začátku sezony Phil Jones

V centru obrany “MU” vytahuje na začátku sezony Phil Jones, který se do stého času dostal do důchodu kvůli trvalému zranění. Jose přerušil šepot z letošního odjezdu – on sám věří, že od Jonese by mohl vyjít nový Terry. Phil – další zločinec Spojených států posledních let, který se vrátil s elegantním – už jako voják Mourinho.

José má United v rezervě Ander Herrera a Jesse Lingard, od něhož neslyší ani slovo nespokojenosti a s nímž může vždy posílit tým z náhrad. Na začátku vždy jdi Matich a Juan Mata, jejichž význam Special vidí právě v jejich ochotě hrát tým. Před pár dny Mourinho řekl, že pro moderní fotbal je vzácností, když se hráč zcela rozpustí v týmovém jednání a potlačuje jeho osobnost.

Právě tato koncepce týmové komunity se stává hlavním principem pro United s Mourinho. Stejně jako Ferguson odtrhly v plné rychlosti z podzemní části postav v teď „United“ ve stylu posádky „Trosečník jednom“ loď ukazuje, že jakýkoliv vyvrženec může skočit přes hlavu a přetáhněte.

Dalším příkladem kompetentního člověka-řízení ze strany Mourinho v „United“ – je použití Genriha Mhitaryana a Anthony Marcial, z nichž každý má za sebou dlouhou „zkušební dobu“ v portugalštině. Jose očividně vyžaduje od svých hráčů určitý přístup – úplné odmítnutí sobectví a jednoty se zbytkem týmu na téměř ontologické úrovni. A když Mkhitaryan a Marsial začali, co od nich Mourinho chtěl, oba se vrátili do týmu a splatili za svou důvěru s cíli a asistenty.

Fanoušci se dlouho bojují o tom, zda je United Mourinho, a tím “spojuje” ve stylu hry a “filozofii”. Pomineme-li bombastické abstraktních slov, ke kterému učil anglické fanoušky Louis van Gaal (absolyutli), je zřejmé, co je „United“ Mourinho je velmi podobný tomu, který byl v poslední době si vzal titul. On se blíží rovnováze, když velitelská organizace rozhodne více než taktické triky a statistickou analýzu.

Takže to bylo s Fergiem – vždycky. Pokud si sundáte růžové brýle času, sir Alex nikdy neudělal své povely taktiky na úrovni Guardiola a nespadl do posedlosti s údaji jako Big Sam. Ne, jeho nejlepší týmy často cvičil tento produktivní chaos v útoku a pragmatismu uprostřed pole, pro který teď Mourinho chafe.

Outcast 2.0. Jak Mourinho po Fergusonu odhalí průměrné hráčePhoto: SI, MUFC

Posaďte se do defenzívy, pokládejte míč jakýmkoli způsobem, abyste se vymanili z posledního úsilí – ale celý tým. Princip Mourinho a jednota tradice Spojených se shodují. Dokonalá shoda. Jose, konečně, je potěšen přístupem jeho hráčů a svobodou, kterou zde dostali. Možná, že to nebude trvat dlouho, ale to a není třeba mluvit: dát určitou prognózu ve fotbale může být jen idiot, ale naštěstí je reálné stanovit, co je k dispozici právě teď.

V popředí United jsou připraveni jít a hrát Lukaku s De Gea a marginální Fellaini s Yangem. Posádka “Izgoy 2.0” “MU”, první po Fergusonu, se shromáždil. Má silné soupeře a ještě nic nevyhrál – ale tentokrát je dobře vybavený, aby se o to pokusil.