V rozhovoru o Mourinho je velmi obtížné vyhnout se stereotypům

V rozhovoru o Mourinho je velmi obtížné vyhnout se stereotypům. Od svého příchodu do Spojených států se jeho další akce snaží předvídat přesně na základě stereotypů, někdy úspěšně, někdy – ne moc. Takže všechna média soupeří činil hráči vrcholy, které jsou zvláště odesílá kop až na zadní stranu – stejná představitelé se stala inertní a scvrklá Deyli slepý a Juan Mata – protože Mourinho vždy přednost své týmy výkonné sportovní hráče a Mato ji, kromě toho, již jednou prodal.

Poslali Darmianu, Yang, Fellaini, Smalling a Jones k východu. Za tři roky všichni si zvykli na té části „United“ se stal šedé beztvaré něco, co potřebujeme, aby očistil píst jako stagnující koupelně. Nedostatek vůdců a hledání hloupých jedinců, kteří hloupě nevytahují úroveň – populární diagnózu postfergijské éry.

Ale problém “Spojených” nebyl pouze nedostatek vůdců. Pokud tento klub má tyč, kterou chcete mluvit proti špičkových klubech, to bylo vždy v rovnováze – správném poměru hvězd a středních rolníků, brand obřích korporací a lamp týmy, které byly bratříčky Cristiano Ronaldo a John O’Shea.

“United” postrádala správnou organizaci hráčů, ve které by všichni hráli na vysoké úrovni bez ohledu na své původní schopnosti. Mourinho to opravil – a nadále opravuje.

Vše začalo minulý rok, kdy José otevřeně protestoval proti podvádějícím fanouškům Fellaini. On podpořil belgické, který byl pravděpodobně nejvíce unloved charakter v týmu. V dalším zápase Fellaini skóroval – „Hull“ v Carling Cup semifinále, a od té doby zůstal jedním z nejcennějších hráčů, „Manchester United“.

Outcast 2.0. Jak Mourinho po Fergusonu odhalí průměrné hráčePhoto: SI, MUFC

Fellaini prohlásil, že je připraven na to, aby si pro Mourinho přejel nohu na pole – a když se podíváte na jejich vztah a na hru belgického, věříte tomu. Po poranění se Paul Pogba Fellaini vydal do startovní sestavy, zaznamenal góly a dokonce začal útoky na dlouhé vzdálenosti, které předtím nikdy neudělal.

Mourinho je spokojen nejen s Fellaini. Má rád kompozici, kterou má – se všemi průměrnými hráči. Matteo Darmian a Chris Smalling – to není nikdy základ, ale v případě potřeby – připraveno jít ven a hrát spolehlivě. Nejobvyklejším příkladem pro oba je finále Europa League proti Ajaxu.

“Soft-hearted” a pomalý Dailey Blind bojuje o právo hrát na levém boku obrany s Ashley Yang vracející se od zapomnění. Oba mají silné vlastnosti. Blind dokonale vidí pole a ví, jak se čistí pojistit partnery a Young, inspirovaný přístupem Jose, ale zdokonaluje se v posledních hrách bodování Lukaku kříže na s Fellaini a násilně vzali míč má být chráněn. Evra-style.