VIDEO Barcelona katastrofa u prince princů: Tak to odůvodnil nevděk kapitána Iniesta

PARIS – fotbalisté francouzského klubu Paříž. Germain zvítězil v posledních čtyřech zápasech Ligy mistrů Ligy mistrů minulý úterý proti FC Barcelona 4: 0 a je velmi blízko proniknout do nejlepší evropské osm. Odplata je na programu ve středu 8. března na španělské půdě. Diváci v Princeském parku viděli Szymon Marciniak jako svědek parížské hry dominance.Ti lépe a rychleji kombinovali, důsledněji bránili, utvořily si několik šancí a co je nejdůležitější, čtyři z nich proměnili na gól a fanouškům svého mužstva připravili nezapomenutelný večer.

Vše začalo v 18.min argentinský Ángel Di María, který krásně zakřivil přímý kop. Aktivita hráče Germain pokračoval, dvakrát v slibném Uruguayi Edinson Cavani. Těsně před přestávkou se německý reprezentant Julian Draxler zvedl na 2: 0. Hosté se po přestávce snažili udělat něco s výsledkem, ale nevěděli prolomit defenzivu výborně hrajícího soupeře. V ní si jako ostřílený mazák počínal 21letý stoper Přesná Kimpembe hrající svůj premiérový duel v LM. Naopak, Pařížané přidali ještě další dva zásahy: v 55. trefil do vinka Di María oslavující 29. narozeniny a v 72. dokončil dílo další oslavenec Edinson Cavani, který měl v úterý kulatou “třicítku”. V FCB mohl dokončit stav Samuela Umtitiho, ale v 84. letech.min trefil jen do tyče.

Paříž St. Germain a Barcelona se ve vyraďovačke LM setkávají potřetí během pěti sezón. Z předchozích dvou případů 2012/2013 a 2014/2015 vyšly úspěšnější blaugrany. Pařížané však věřili, že nadešel čas na změnu a blížící se dvojzápas vyzní z jejich pohledu stejně úspěšně jako čtvrtfinále LM 1994/1995, když St. Germain překonal Barcelona tým mezi nejlepší kvarteto “starého kontinentu” (1: 1 pryč, 2: 1 doma).

Podle BBC šlo o jedno z nejhorších vystoupení Katalánců v moderním období posledních let, hráči PSG soupeře přestříleli 16: 6 a v pokusech na branku 10: 1.Kapitán PSG Blaise Matuidi byl největším zabijákem ve hře – přesně dvanáct.

Paříž Germain nikdy nepřál s Ligou mistrů v 8. etapě. Po úterním představení a výkonu je to docela jisté, že se tohle letos nestane. Barcelona může chybět ve čtvrtfinále poprvé od sezony 2006/2007, kdy v osmifinále neprošla přes anglický FC Liverpool.