Watfordův Quique Sánchez Flores: “Žurnalistika mě udělala lepší manažerem”

Když Flores dostal na 15 let, věděl, co by chtěl dělat se svým životem. Chtěl se stát sportovním novinářem. Šťastně kvůli Floresu bude dost talentovaný, aby se stal fotbalistou a jeho kariéra bude trvat 10 sezón ve Valencii, 2 v Realu Madrid, závěrečná výzva v Real Zaragoza a 15 šampionátů pro Španělsko.Quique Sánchez Flores, bojovník upřednostňuje pragmatismus na umění v Watfordu.

Flores není člověk, který se snadno odradí a když v roce 1997 zavěsil boty, pravý zpátečník – který byl součástí španělského družstva na světě z roku 1990 Cup – konečně žil sen.V příštích čtyřech letech napsal pro spojku novin, mezi nimiž byli hlavní Marca, El Mundo a Diario de Valencia, a pracoval také jako fotbalový šéf španělské televize a rozhlasu.

Flores říká s úsměvem, že mohl být v neděli v tiskové kazetě Wembley, podával analýzu nebo přehled o semifinále FA Cupu mezi Watfordem a Crystal Palace. Namísto toho jeho ponoření do mediálního života bylo dočasné, ale způsob, jakým mluví o tomto období, svítí světlo na jeho osobnost a, jak připouští, pomohl mu dát dovednosti, které by formovaly jeho přístup k řízení.

“Snažil jsem se použít čas jako součást mé přípravy, abych se stal manažerem,” říká Flores. “Pro mě to bylo velmi jasné. Mám trenér uvnitř mě a já jsem věděl, že doba bude krátká, ale chtěla jsem to dobře využít.Dozvěděl jsem se hodně, protože jsem se plně soustředil na to, co jsem sledoval, a pak jsem to musel vysvětlit nebo napsat.

“Udělal jsem to lepší manažerem, protože jste potřeboval udělat různé úhly analýza. Vzpomínám si, že když jsem pracoval pro různé programy v televizi nebo rádiu, vzal bych kopii zápasu, jel domů a strávil tři nebo čtyři hodiny analyzovat. Napsal bych své poznámky a poté jsem se vydal, abych všechno upravil a upravil, takže mám zkušenosti s tím. Byla to opravdu zajímavá práce. Nejšťastnější pro mě však bylo psaní článků, protože to mám rád. “Nepotřeboval mnoho úprav. Píše to správným způsobem, bez gramatických chyb a opravdu brilantním způsobem. Juan Castro, Marca Když Flores něco udělá, dělá to správně. “Cokoliv dělám vždycky, musím to udělat dobře,” říká.A tak při svém výpadu do tisku napsal své vlastní věci, které jsou pro bývalého fotbalistu skutečně vzácné. Většina z těch, kteří jsou bylined v celostátních novinách anglických opřít o ghostwriter, s několika čestných výjimek, včetně Alana Smitha v Daily Telegraph.

Flores ostatně psal živě od nočních her, když termíny jsou jejich nejodpovědnější, a má příběhy o potížích s podáváním, které zasáhly akord z délek před spolehlivým stadionem Wi-Fi, který přidal roky do očekávání života reportéra. Facebook Twitter Hráči Pinterest Watford slaví svůj čtvrtý finálový vítězství v FA Cupu u Arsenalu.Foto: Richard Heathcote / Getty Images

“Během hry bych udělal analýzu rozhlasu a když jsem skončil, musel bych poslat můj článek o Marce nebo jiném novinách,” říká Flores. “Musel jsem být velmi rychlý – 45 minut, hodina, maximálně. Museli jste poslat e-mailem a pamatuji si, že při mnoha příležitostech článek neposlal. “Dobře, nebojte se, zkuste poslat znovu,” řekli. Vzpomínám si na spěch, spěch. Tohle období jsem velmi dobře pamatoval. “Flores napsal taktické kusy analýzy a říká, že podal více než tisíc z nich. “Člen rodiny si je vyřešil a nechal je v úžasné knize,” říká. “Je to teta mých dětí. Uchovávala si každý článek, který jsem napsal v mém životě. “Otázka zní: byla to jeho věc dobrá?Potřeboval jsem chirurgický zákrok na tabuli poddodavatelů? “Ne, vůbec ne,” říká Juan Castro, hlavní mezinárodní fotbalový spisovatel Marca. “Quique nepotřeboval mnoho úprav. Napíše to opravdu správným způsobem, bez gramatických chyb a opravdu brilantním způsobem. Byl jedním z nejlepších mezi bývalými hráči a také bych řekl, že je to nejlepší komentátor španělské televize za posledních 15 let. “

Flores dodává:” Někdy se redaktoři museli dotknout mého kopie, pro gramatické bity, ale duch, ne. To se mi moc nelíbí, protože změnit dvě věty může změnit ducha článku. “Flores hovoří hodně o duchu a emocích.Ukázal, že má rád svůj tým Watfordu, aby se dostal do míče v době nepříjemnosti a udělal tři nebo čtyři průjezdy, ne nutně hrozí, ale spálit dobrý pocit. Jeho styl psaní, říká, smíchal “fotbal s pocity”. “Četla jsem hodně – [Gabriel] García Márqueze, [Paulo] Coelho, [Mario] Benedetti,” říká Flores a odkazuje na některé z velkolepých lidí z jihoamerické literatury.

. „Co se týče sportu, Jorge Valdano [bývalý Argentina mezinárodní] píše úžasně a stejně tak Ángel Cappa, který byl asistentem trenéra, když jsem byl hráč Realu Madrid.Emmanuel Adebayor: dosažení FA Cup finále by bylo nejlepší moment v Anglii Read více

“Miluji tento styl a takový styl jsem také vyvinul. Rád se dívám na tyto různé druhy pocitů.Byl jsem velmi citlivý na mé články. Bylo to něco opravdu zvláštního. Když píšete, přichází rychle, takže obrazovka není nikdy prázdná. Vždy máte nápady. Když přestaneš psát, podíváš se na to a řekneš: “Bože můj!” Když píšeš každý den, je to jako vlak. Přicházejí slova. Pokud však přestanete po dobu 15 dní, řeknete: “Wow. Teď už začnu znovu. “

Flores pomohl psát pozitivní výnos Premier League pro Watford.Díky skvělému startu – byli sedmým po domácím domácím výhře o Liverpoolu v úterý ve dnech 20. prosince – nikdy nebyli v retrográdní rovnici a když dojde k úvodu FA Cupu, je těžké vědět, co další Flores mohl mít zvláště když se domníváte, že klub v loňském létě podepsal 16 hráčů.

Manažeři však nejsou nic ve Watfordu, pokud nejsou vzájemně zaměnitelní. Oni prošli čtyřmi z nich v uplynulém povýšení a na úrovni zasedacích místností to nezůstalo bez povšimnutí, že Floresův rekord v lize od doby Liverpoolu četl: P17 W3 D4 L10. Semifinále proti paláci bude Floresova první návštěva ve Wembley. Má pocit definujícího okamžiku.