West Ham vědí, že Stratford má smysl, ale Upton Park bude sbohem těžké

Byl to Norbert, bratr milosrdenství připojený k přilehlé reformní škole sv. Edwarda, který pozval West Ham, aby se přestěhoval z Památníku, aby hrál na bývalém poli brambor v E13. Rozloučit starý pozemek West Ham – a kus moji rodinná historie Přečtěte si více

Držitelství zůstalo ve vlastnictví Westminsterského diecézního vzdělávacího fondu až do roku 1959, sedm let předtím, než West Ham vyhrál Světový pohár, kdy zaplatil za něj 33 750 liber.Boleynský pozemek byl tehdy podobný, jako je dnes – zaplněný mezi základní školou svatého Edvarda, kostel Panny Marie o soucitu, klub podporovatelů West Ham United na hradní ulici, hospoda Boleyn na Green Street, Kenova Cafe, Nathan’s Eel ‘n’ Pie Shop na Barking Road a všechno ostatní.

Nyní se klub vrátí k pronájmu spíše než k vlastnictví.Podrobnosti o dohodě, kdy West Ham platí sezónu ve výši 2,5 milionu dolarů plus bonusy související s výkonem v pronájmu, ale obdrží na oplátku podíl na jménových právech a příjmech za stravování, jsou stále zkoumáni těmi, kteří mají pocit, že změnili daňový poplatník. West Ham, ne bezdůvodně, poukazují na to, že to byla jen jediná hra ve městě, pokud by měla existovat životaschopná budoucnost bez dotace pro stadion v důsledku chyb, které udělali politici a organizátoři Londýna 2012. Ale zaměření příštích pár dní bude na klubovém srdci a duši spíše než na libry a pence.

Upton Park byl prodán až za 35 milionů liber na Galliard Homes, který se podle svých webových stránek změní domov West Hamu do vzdušné rezidenční matice 838 jednotek, která nebude zahrnovat žádné sociální bydlení.Facebook Twitter Pinterest Fanoušci protékající z nádraží Upton Park předtím, než se vydali na Green Street do West Hamu. Fotografie: Tom Jenkins pro Guardian Přes sliby naopak, to vypadá z umělců dojmy, jako by historie bude vymazána s výjimkou sochy Bobby Moore v známém póze – noha na míč, ruce složené.On nemůže pomoci, ale vypadat z místa uprostřed vývoje, který připomíná podobné plány na Greenwich poloostrově a samotný olympijský park. Po 112 letech vzpomínek, nadějí, snů, politování a příležitostného triumfu West Ham bude v úterý odjet na Boleyn Ground na konečný čas poté, co si zahrál pod světlem proti Manchesteru United. Delegovaný prezident Fify Sepp Blatter by mohl být vinen mnoha věcmi, ale v noci, jako je to je těžké argumentovat s jeho nedávným mírně náhodným rozhodnutím pojmenovat Boleyn v tisku jako druhou nejatraktivnější půdu na světě. Příležitosti, jako je poslední návštěva horkých soupeřů Tottenham Hotspur, na studené noc na počátku března je to, kolik si to bude pamatovat.Venku, uprostřed pachu koně a špatných hamburgery je napětí ve vzduchu a rozbité sklo v podzemí u stanice metra Upton Park. Davové fronty u Ken’s Cafe. Kupují si kopii Nadzemí a moře od Garyho Firmagera, který sedí na vrcholku svého blázince, který má bláznivý fanzín, který má za posledních 27 let. Ale po zápase Manchester United si sundá svůj šlapadlík poslední čas. “Vždycky budu milovat West Ham, skutečný West Ham. “Ale oni se stanou zcela novými kluby,” říká o tomto tahu. “Naposledy fanoušci prohlédnou stánky prodávající pinové odznaky a” Alf Garnett “bar-pruhované šátky . Ani není pravděpodobné, že by jim bylo místo v olympijském parku, který provozuje London Legacy Development Corporation.Řekl, že provozovatel stadionu, francouzská firma Vinci, se “dívá” na možnost udělení licencí některým obchodníkům na “stadionovém ostrově”. Jak bylo uvedeno v nedávném propagačním videu Karren Bradyho Zástupkyně West Ham United, která získala slavný bonus ve výši 1 milionu liber za uskutečnění olympijského stadionu, budou od příští sezóny fanoušci povzbuzováni místo toho, aby své peníze vynaložili v kavernním novém klubovém obchodě. Facebook Twitter Pinterest Starý a nový: Plakát inzerující nový stadion West Ham na stěně uvnitř Upton Park, který se za takřka sto let změnil tak málo.Foto: Tom Jenkins pro Guardian

John Lyall Gates – obvykle ozdobený květinami a obrázky ve výsledku Moore – se bude pohybovat, přiměřeně dost, do nových obchodních operací, kde budou fanoušci vyzývají, aby svůj obrázek . pořízené s nimi

Před vše, co bude zabalit Boleyn hospody na dvou závěrečných hurrahs a zpívat jejich novou hymnu – „máme Payet / Dimitri Payet / prostě si nemyslím, že byste pochopit, .“- znovu a znovu na počest nového hrdinu, je diamant hráče v nejlepším West Ham tradicí, všechny tahy, triky a insouciant flair

Tyto nesourodé synů a dcer East Endu, z nichž mnozí z nich nikdy žili v oblasti, protože jejich rodiče vyrazili do Essexu a dále, vrátili se na Green Street, aby si vzali poctu.Koláč, pinta, program a bubliny. To je přinejmenším stereotyp. Ovšem každý fanoušek West Hamu byl konfrontován s přechodem na nový domov ve Stratfordu s kapacitou 60 000 míst, existuje spousta lidí, kteří v poslední době polkali nějaké výhrady, které nemohly být mnohem lepší pro David Gold a David Sullivan, majitelé a Bradyho. Obrovský přírůstek příjmů a výhodná poloha nového stadionu, který je pokrytý obrovským klavírem a modrým zábalem s největšími digitálními obrazovkami v Evropě, doufá – katapultuje jejich Europa League -závislý postoj k mýtické “další úrovni”.

Zpět v trubce Upton Park během odpočítávání do pohybu, řady a řady koní jsou rozmístěny naproti vstupu do stanice jako moře zelených parků minulost.Socha nejslavnějších vítězů z West Hamu, kteří jsou na konci zelené ulice, je vyloučena ze strachu z vandalismu z návštěvy fanoušků Spurs, kteří hledají jeden poslední suvenýr. Soaked Slaven Bilic, hazard tak pryč pravý pro hierarchii West Ham, prochází okraji své technické oblasti v koženém obleku a klobouku na čepici. Jak dav řekne Markovi Nobleovi, který se hrnul do potápěčů a hnací déšť se shromažďuje v bahnitých kalužích v jedné z branek, jeho strana přináší takový výkon, který jim uvidí surfovat na olympijském stadionu na obrovský příliv optimismu. Intenzita hnízdění hluku, který se táhne ze stánků, a chladný vítr, který se otáčí kolem stadionu, proniká do kostí, a když zazní konečné píšťalky, je to jako kdyby se celá země snažila nasát a pamatovat si.Facebook Twitter Pinterest Příznivci nákupu zboží ze stánků mimo Upton Park. Mnoho prodejců se ještě nemusí dozvědět, jestli budou mít příští sezónu místo mimo olympijský stadion místo. Fotografie: Tom Jenkins pro Guardian Pět týdnů později hodiny přešly dopředu a noci se prodloužily.Chůze od nákupního centra Westfield Stratford City na Green Street trvá méně než 45 minut, ale může být i výlet z jedné planety do druhé. Na mírném jarním večeru, ve kterém bude West Ham hrát svůj konec vůbec FA Cup v Upton Parku, je jen pár hrdinů, kteří pracují v kanceláři a páry pít mimo The Cow, jeden z řady barů a restaurací na okraji obrovského komplexu Westfield, který dosáhne olympijského parku.

p> Procházka na stadion z příští sezóny bude obchodovat s kebab obchody a sari prodejci pro bulvár upmarket prodejen včetně Mulberry a Hugo Boss, nadměrné šachové sady a větve Cafe fotbal, Wahaca a Busaba Eatthai.

p> Mezi ně patří skleněné a chromové “rezervační centrum”, kde všichni fanoušci West Ham vybírali své sedadla z 3D zábavy na novém stadionu, který se ve výšce 272 milionů liber vyměnil za pár set metrů.

Klub tvrdí, že mají fixované ceny vstupenek na cenově dostupných úrovních a současně si uvědomují přínosy na podnikovém trhu, které si jejich nové okolní prostředí a záviděníhodná lokalita dovolí.Ale to je stále těžké otřást pocit, že pohyb představuje rebranding cvičení v obrovském měřítku, umýt pryč staré a kruté zvonění v novém. Zatímco Arsenal je přesun z mramorových sálů Highbury k expanzivní, upmarketová mísa stadionu Emirates, například se nezdála tak daleko z emocionálního hlediska, cesta z Upton Parku na olympijský stadion se cítí jako obrovský skok do neznáma.

Boleynská hospoda, vzdálená tři míle odtud, zpívají staré písně a nekonečné pylové kousky se s větší náladou než kdy jindy snižují vzhledem k vznikajícímu pohybu.Celá sezona slavnostní programy oficiálních zápasů odráží tuto zvědavou směs nostalgie a propagandy o zářivé budoucnosti, ve které se jejich klub a vše, co to znamená, změní bez uznání. Rétorika “Farewell Boleyn” byla neúnavně zabalený a prodávaný zpátky fanouškům, z turnajů na stadionu každý týden po celý duben za 20 liber za hodinu (15 liber za koncese) na příležitost pro firemní týmy z pěti stran zařadit mezi poslední, kteří si položili nohu na posvátný trávník než se roztrhne v nejbližší sezóně. Před každým domácím zápasem se objevil stejný propagační klip, doprovázený záznamem všeho, co předtím prošlo: “Stojany, které hovoří o věku…” komentář.Všude kolem země, bannery prohlašují, že West Ham je “Moore než klub”. Je to svět, který je vzdálený od skleněných a chromovaných slibovaných pozemků, které na Stratfordu čekají. Ze špičkových korporátních krabic, které jsou vyprodány navzdory třikrát více než stávající nabídky, které se během týdne přeměňují na hotelové pokoje, do demineralizovaných prostorů olympijského parku Queen Elizabeth, mnozí mohou uvažovat o změnách k lepšímu.

Ale mezi těmi, kdo se živili v této oblasti, mnozí věří, že tento krok bude mít dopad na více než jejich spodní linie.Chodím k zemi před zápasem Spurs, jeden 20-letý muž pojednává o výhodách různých takových cest se svým starším společníkem: “Je faktem, že nikdo z nich nebude tady příště příští rok.” Facebook Twitter Pinterest Upton Park bude hostit své poslední Zápas v West Hamu v úterý, kdy jsou návštěvníci Manchesteru United. Foto: Tom Jenkins pro Guardian Dean Tonkin, který má po dvou desetiletích sladký stánk proti zemi, tvrdí, že klub a Newhamská rada učinily málo nebo nic, co by zmírňovalo rostoucí dopad na oblast. Tvrdí, že mluví jménem až čtyřiceti dalších obchodníků, kteří vyjádřili své zoufalství. “Chápu, že věci pokračují,” říká. “To, co se snažím udělat, je, proč klub a Rada nemohou pro nás něco vytvořit.Poskytujeme dobrou službu, jsme součástí zápasu. Rodina může přijít na stánku se třemi dětmi a jít šťastnou. Jsme součástí mnoha zápasů lidí. “

Spotting Gold zametá do země v zádech jeho Rolls-Royce před Manchester United United kravaty, Tonkin ho dolůvil a přitlačil domů svůj bod okno. “” Možná jsem se dotkl nervu – byl mi potěšen, že mě uznal, “říká Tonkin. “Nemluvím jen pro sebe; je to 30 nebo 40 dalších lidí. Pro ně, aby usilovali o to, aby nám nějakým způsobem pomohli, by nebylo tak těžké. Nehodlám se převalit. Poskytujeme dobrou službu. Nezískáváme jmění. “

Zlato již dlouho spojilo své okolí s oblastí.Jeho odkazy na Green Street jsou štíty, které zaměstnává, když se kritici zvědavě ptají, zda se s Sullivanem chystá nakoupit svůj kus strašidelného štěstí (a možná i dobrý úsudek) tím, že prodávají zahraničnímu nápadci.

Jeho autobiografie Pure Gold je plná příběhů o jeho zbídačené Východní výchově, připomínajíc, jak bude pracovat na trhu královny silnice a shromáždit volné listy zelí z podlahy, aby se domů na večeři.

“Jeden práce maminky na částečný úvazek byla jako skivvy v místní kavárně, utírala desky, vyčistila podlahu, umývala a shromažďovala špinavé talíře, “vzpomíná. “Kavovská kavárna je dodnes dodnes přes silnici z ulice 442 Green Street.Ale tam byl bonus; ona by přinesla domů hnědou papírovou tašku plnou kostí, kterou vložila do skladu.

“Oni by se vařili s mojí zeleninou a to by nám poskytlo lahodný potrubí-horký vývar. Řekla svým zaměstnavatelům, že kosti jsou pro psa, protože byla příliš hrdá na to, aby přiznala, že mají krmit svou rodinu, ale byla to pro nás výživná a dobrá. “Richard Nathan, ojedinělý koláč a kaše emporium na Barking Road, je další, kdo cítí, že akce klubu se neshodují s rétorikou jejich majitelů.Podle Nathana, po jednorázovém setkání před několika lety, nebyla žádná další zmínka o žádné pomoci podnikům postiženým pohybem West Hamu.

“Bylo nám řečeno, že jsme nedílnou součástí zápasu, ale nic z toho nikdy nebylo,” říká, doufajíc, že ​​fanoušci mohou ještě přijít na své denní jídlo předtím, než skočí na autobus nebo trubku Stratford. “Máme otce, které přivádějí své děti do koláčů a kaší.Je to věc, kterou děláte po generace. “West Ham se raději soustředí na příležitosti, které tento krok nabízí, s mluvčím, který tvrdí, že nabízí” jednou v životě šanci na regeneraci nikoliv jedna, ale dvě oblasti východního Londýna. “

” Kromě vytvoření více než 700 nových pracovních míst náš tým přinese 1,5 milionu lidí ročně do olympijského parku Queen Elizabeth, obchodních a pracovních příležitostí, “dodává. “Navíc návrhy Galliarda a Barratta na místo Boleyn Ground také vytvoří pracovní místa a, což je ještě důležitější, přinese tisíce dalších obyvatel do E13.Jejich přítomnost pomůže obnovit oblast a poskytnout pěšky místním podnikům sedm dní v týdnu, spíše než jen jednou za dva týdny. “West Ham může také tvrdit, že nemá povinnost pomáhat podnikům v okolí ačkoli to bylo klubové štěstí, jistě by to neublížilo šíření trochu dobré vůle. Jako ostatní, Nathan si vyhrazuje většinu svého zklamání pro Newhamskou radu, která přispěla úvěrem ve výši 40 milionů liber rekonstrukce olympijského stadionu a je nadšeným šampiónem legendy nárokované z Londýna 2012 Games.West Ham United fanoušků: podělte se o své oblíbené vzpomínky na Boleyn Ground Přečtěte si ještě další Taková byla kontroverze kolem financí oživení olympijského stadionu a komedie chyb, která byla zahájena v roce 2007 s osudným rozhodnutím zaparkovat jakoukoli diskusi o budoucím použití až po skončení her, které se zúčastněné osoby nějak ztratily v pěně a zuřivosti.

je příběh vyprávěný s některými sadnes s, hnusně dokumentovaný ve filmu Guardian fotograf Tom Jenkins, který mluví k otázkám, které rezonují širší než E13.

Pro všechny ty, kteří stále pociťují remorkér na své srdce při pohledu na světlomety stoupající z terasovitých domů nebo chaotický osnovy a útku, s nimiž mnoho britských pozemků souvisí s jejich okolím, bude tah West Hamův – spojený s velmi veřejným rebrandingem, který zahrnuje nový odznak a nezapomenutelnou změnu – bude to fascinující případová studie.Facebook Twitter Pinterest Závodní stadion West Ham United v nákupním centru Westfield, kde si příznivci volí místa na novém stadionu. Fotografie: Tom Jenkins pro Guardian Nejvíce fanoušků, nebo přinejmenším nejslovější, se ponořili, aby přijali tento krok. Bylo by však správné předpokládat, že pocity většiny nejsou tak jednoznačné, jak to navrhuje klub. Nejvíce se rozplynou na Green Street se složitou směsicí vzrušení nad tím, co přijde a strašný pocit ztráty na tom, co zanechali. Bland megabowl nebo slíbil pozemky? Ve skutečnosti, pravděpodobně trochu oba. Jako Ron “Ticker” Boyce – který strávil 35 let v klubu jako hráč, trenér a skaut – hrdě konstatuje: “Atmosféra?To může chvíli trvat, než se vrátíte zpět. “

Není příliš velký krok k tomu, aby byl tento krok považován za širší alegorii pro éru Premier League, s historií obětovanou na oltáři ambice . A mimo to, jako komplexní mikrokosmos gentrifikačního procesu, který se v posledních dvou desetiletích proměnil ve východní části Londýna, a primátorství Johnson, které upřednostňovalo velké gesto před nepříznivými detaily. již někdy připadá jako zábavní park East End v pořadí, pak se to definitivně stane od příští sezóny. Boleyn bude provozovat trenéry pro fanoušky i pro výletníky, aby se vydali na poslední trase z Green Street do olympijského parku po jejich pre-match koláč a pint. nikdy nezmizí a nezemře.Ale jedna věc je jasná: díky novému odznaku se nový stadion a nová zákaznická základna Gold, Sullivan a Brady už velice těší, ne zpět. Facebook Twitter Pinterest Nathanův pes a úhoři jsou jen jednou z předkonkurenčních institucí, které West Ham opustí v Upton Parku. Fotografie: Tom Jenkins pro Guardian