Yorkshireův bílou míč král David Willey se soustředil na testovací korunu Anglie

Pomohl revitalizovat bohatství Yorkshire a Anglie ve formátu bílých koulí; ačkoli čím více se mu podaří v krátké podobě kriketu, tím více se zdá, že dostal z jeho ambicí hrát Testovací hru jako jeho otec, Peter, před ním. Jeho úspěch v letošním World Twenty20 v Indii, kde byl vynikajícím anglickým bowlerem v jejich běhu až do finále a vyhrál místo v turnaji, udělal ho mimořádně obchodovatelným a na konci roku doufá, že bude pokračovat ve své roli u Perth Scorchers ve Big Bash.

Ale to nestačí. “Test kriketu je pro mě nejdůležitější věc, něco, co jsem vždycky chtěla dělat,” říká. “Vím, že hráči mohou nyní získat spoustu peněz, kteří hrají Twenty20 kriket po celém světě, aniž by hráli Test kriket.Ale testovací hra je pro mě stále vrcholným bodem. “

Krutý paradox pro Willeye je, že čím více úspěchů si v jednodenní hře užívá, tím méně červeného míče kriketu, v letošním roce se objevil pouze ve třech šampionátských kolech. V úvodní sezoně došlo jen v jeho druhém utkání, ale také se snažil vybojovat místo ve výjimečně silném týmu. Yorkshire má také Jack Brooks, Ryan Sidebottom, Liam Plunkett, Tim Bresnan a Steven Patterson. “Není snadné se dostat na šampionát,” říká. “Ale rád bych hrát další šampionát kriketu příští rok. Chci hrát mnohem více červeného míče kriket.Nejde jen o hraní každé hry, ale o to, že jsem v mém nejlepším, když mám tu příležitost. “Yorkshire podepsal Willey ze Northants na konci minulé sezóny především proto, aby zlepšil svůj špatný rekord v omezené míře -Covers kriket. Ale oni ho také považují za potenciální náhradu za levobratější Sidebottom v delší podobě. To je nakonec jeho nejlepší cesta k pětidennímu kriketu. Je to jeho schopnost houpat míč, na začátku 80. let, což je jeho nejsilnější zbraň. Když v loňském roce uskutečnil svůj debut ODI v Malahide, stal se už vůbec osmým kriketářem Northants, který měl hrát za svou zemi. “” Jsem daleko od splnění mých testovacích ambicí, “přiznává. “To se nestane přes noc.Ale je to můj dlouhodobý plán. “

Momentálně se ale Willey soustředí na finálový den T20 v sobotu a na semi-finále Royal London Cup proti Surreymu v měsíci.

>

Špatná zpráva pro Durham, který Yorkshire hraje v druhém zápase v Birminghamu v sobotu (před možným finále proti Notts nebo jeho staré kraj Northants) je, že Willey, 26, má pověst pro hraní svého nejlepšího kriketu, když to opravdu záleží. V loňském roce proti Sussexu v Hove ve čtvrtfinále soutěže zasáhl sto let ze 40 míčů – z toho 34 od jednoho Michaela Yardyho. Byla to nejrychlejší stovka ve formátu anglického batsmana.On popisuje sebe jako “bowler, který netopýři”, ale tam je skutečný míč-zarážející talent zde. Ve finále den v loňském roce, jeho poslední den jako hráč Northants, Willey prakticky vyrovnal semifinále proti Warwickshire v jeho prvních osmi dodávkách, ve kterých odvolal Varun Chopra, William Porterfield a Ian Bell. Northamptonshire naléhavě vyzval ECB, aby jim poskytla spravedlivější smlouvu o televizi v roce 2017. Více Northants byl poražen ve finále, když Willey nemohl překonat jeho úžasný výkon v roce 2013 vyvrcholení do soutěže, když on zničil Surrey s 19 míčem 50 následovaný hat-trik. “Byl jsem zklamaný, že ne v minulém roce, protože to bylo by to pro mě tak pěkné vysílání.Bylo by skvělé mít vyhrávat další trofej s Northants. “Ale letos jsme opravdu nadšení z našeho jednodenního kriketu v Yorkshiru a vyhráli oba trofeje. V den finále jsem opravdu rád hrál první hru. Pak můžete jít pryč, vrátit se do hotelu a ochladit před finále. “Ale proti Durhamu budeme muset hrát dobře. S Stokesy a Woody [Anglie soupeří s Ben Stokesem a Markem Woodem] v boku, budeme muset dobře hrát. “Willey versus Stokes; není to tak silně konkurenční než to.