Z archivu, 06.8.1992: Sally Gunnell vyhrál zlato na olympijských hrách v Barceloně

Sally Gunnell, zahalený v vlajku Unie, šel někdy tak pomalu kolem barcelonského olympijského stadionu včera večer, houbou up každý slavný, zlatý okamžik jejího 400m překážek vítězství.

Někteří sportovci spustit v triumf, jiní klus. Gunnell, oči stále široký a její úsměv stále rozšiřuje, se ujistil, že bude pamatovat každou chvíli.

Před čtyřmi lety v Soulu byla ještě zdvojnásobil na 100m a 400m překážek. V této fázi neměla dost mít důvěru k poklesu kratší událost, i když už dokázal sebe přes jedno kolo a řádně skončil pátý v Jižní Koreji.

‚Nikdy jsem neměl rychlost out-a-ven přes sprint překážek, aby byl na světové úrovni,‘ řekla.

Tento krok byl výroba ní.V loňském roce skončil na druhém místě v mistrovství světa, se vrátí domů, aby ještě větší úsilí do své zimní práce. A jak to se vyplatilo.

Start byl napjatý. Trochu trhat na její bílými ponožkami, dotek její červeno-stužkami blond vlasy a škrábanců z pravé nohy zradily nervy, a pak přišel předčasný start by Taťána Ledovská, který ji porazil v Japonsku, kdy Essex dívka koktal zásadně na předposlední překážce.

Tentokrát ne. Vypadala tak skvělé formě v rozjížďkách, že medaile vždycky pravděpodobné, ale jen málokdo se odvážil mluvit o zlato. Colin Jackson ztráta formy v pánských 110 m překážek nechal ostrou chuť zklamáním.Nikdo nechtěl počítat žádné kuřata Gunnell.

A přesto, že oddálení jejích bloků o celkové věrohodnosti, a v době, kdy 200m byly pokryty má za lubem, na ně a pryč. Jediné skutečné nebezpečí teď, že by váhat, když obešel ohyb. ‚Bez šance,‘ řekla poté. ‚Měl jsem příliš velký náskok přemýšlet o házení to pryč v tomto stadiu.‘

V závěrečné rovince nikdy váhala nebo zpomalil na zlomek vteřiny, a opozice prostě rozplynuly.Když přecházela linii s rukama přešel na obličej téměř nedůvěra.

A tam, vysoko na elektrické projekční plátno, byl replay: zlatou olympijskou medaili, sen realizovat.

Jenny Stoute, který byl právě vyřazen z 200m žen, spěchal ven z tunelu a vrhla nadšeně a radostně kolem zlatého dívky – Británie je první v atletice od roku Tessa Sanderson.

‚Byl to nejsilnější a nejrychlejší, jakou jsem kdy cítila. Po Tokiu jsem ještě více odhodlán.‘Nikdo o tom pochyboval, a už vůbec ne její trenér Bruce Longden. A tak se vydali na klíně triumfu.

Příliš mnoho sportovci říkají po chvíli jejich největšího triumfu, že mohou pamatovat skoro nic z toho. Není Gunnell.Všechno se vsákl až nakonec našel své rodiče, bratr Paul a ženich John, který jí zazvonil v úterý řekl, že letěl ven.

Budou se vzali v říjnu na Floridě. ‚Koupil jsem si šaty, ale neměl čas, aby si ten prsten.‘ A pak, na slavnostní předávání medailí, přišly slzy, když svírala květiny, zlatou medaili a vzpomínky. A co vzpomínky. Bude to zlatá svatba od samého začátku.