Záležitost statistiky: simulace pravděpodobných finalistů AFL a jejich zářijový osud

To je pohled z nejnovějších statistických simulací s využitím metodiky, která jednoduše kombinuje útočné a defenzivní hodnocení všech 18 týmů spolu s hodnocením toho, jak každý tým hraje na každém místě, aby simuloval zbytek domova – a sezóny a finále. Tato simulace byla provedena 10 000krát a výsledky jsou shrnuty zde. Facebook Twitter Pinterest Ilustrace: Tony Corke GWS a Geelong se tento víkend hodně snažili o své vlastní čtyři naděje a zvýšily je na 83% v případě koček a 67% na obřích .Tyto zisky přinesly většinou na úkor Sydney a Bulldogů, jejichž nejvyšší čtyři šance se nyní snížily na 52% a 15%.

Úplný profil každého možného žebříčku týmu skončí na konci sezóny domů a odjeví se v níže uvedené tabulce. Facebook Twitter Pinterest Ilustrace: Tony Corke Jak postupuje sezóna, menu každého družstva možných povrchů má tendenci se zmenšovat a my najdeme, že každý tým má nejvýše čtyři žebříková místa, která pokrývají jeho rozsah příležitostí. Pro některé týmy, jako jsou Brisbane, Essendon a Fremantle, je rozsah ještě užší.

Pokud dáváte přednost číselným datům, je zde stejný graf jako tepelná mapa, která ukazuje ještě jasněji, jak většina týmů jsou nyní nasazeny na hrstě žebříků.Facebook Twitter Pinterest Ilustrace: Tony CorkeTop twos, fours a tak dále Hawthorn-Geelong jeden-dva dokončit na konci doma-a-pryč sezóna je nyní nejpravděpodobnější, že kombinace plodiny nahoru téměř jedna čtvrtina simulačních replik. Další pravděpodobně je povrch Hawthorn-Adelaide, který má odhadovanou pravděpodobnost 20%.

Kombinované, deset nejpravděpodobnějších jednorázových úprav nyní představuje více než 80% všech replikátů, přičemž Hawthorn se objevuje šest z nich, Adelaide a Geelong v pěti, GWS ve třech a Sydney v jednom. Ilustrace: Tony Corke

Pohybující se vedle nejlepších čtyřúhelníků zjistíme, že Hawthorn se objeví na prvním místě ve všech a Geelong na druhém místě v polovině. Adelaide je na druhém místě ve třech a GWS ve zbývajících dvou.Sydney se nezdá být vyšší než třetí a dělá to pouze v jedné z deseti nejlepších kombinací a dokončí čtvrtou ze tří.

Žádná kombinace se však neobjeví u více než 6% replik, takže existují spousta možných možností, které zde nejsou uvedeny. Facebook Twitter Pinterest Ilustrace: Tony Corke Kangaroos skončí na osmém místě ve všech, ale jeden z deseti nejlepších kombinací pro pozice pátá až osmá, a snag sedmý v jednom jiný. Západní pobřeží končí ve šesté ve třech kombinacích, sedmý na dalších šesti a v osmém na druhém. Sydney končí na páté místo ve třech položkách a v šestém na další.

Poznamenejme také, že žádná kombinace, která se zde zobrazuje, se neobjeví u více než 7,5% replik, takže opět existuje mnoho proveditelných kombinací, které zde nejsou zobrazeny .Facebook Twitter Pinterest Ilustrace: Tony CorkeProjektování finále po 18 kole A co výsledek minulého týdne a jak ovlivnily vyhlídky vlajky týmů ve sporu? Facebook Twitter Pinterest Ilustrace: Tony Corke Adelaide jsou oblíbené pro vlajku (ačkoli jsou na šestém místě na žebříku a létají pod radarem), vyhrávají to asi 31% času (a ztrácejí je další 26%), před Geelongem, který vyhrál 24% času (a prohrál 18% času) a Hawthorn, který vyhrál 22% času (a ztratit 19%). > Hawthorn, Geelong a GWS jsou také hodnoceni jako nejpravděpodobnější, že vyrazí v předběžném finále, Sydney a západní buldoci v semifinále, a západní pobřeží a klokaní v eliminačním finále.Rozpoznání těchto výsledků, pokud jde o to, kde tým skončil na konci domácí a mimočasové sezóny v příslušné replikaci simulace, se objeví v níže uvedeném grafu. Facebook Twitter Pinterest Ilustrace: Tony Corke

Při bližším pohledu na simulační repliky zjistíme, že nejpravděpodobnější finále vidí Adelaide splnit Geelong (18%), nebo Adelaide splnit Hawthorn (17%). Jiné běžné párování jsou GWS v Adelaide (11%) a Hawthorn v Geelong (10%).