Zdá se, že Slováci jsou nedotknutelní, ale mají slabiny, věří Makedonci

SKOPJE. Makedonská fotbalová reprezentace ve čtvrtek odcestuje na Slovensko, kde v neděli v Žilině nastoupí na kvalifikační zápas o postup na ME 2016 ve Francii.

Makedonie je po pěti zápasech na předposlední páté příčce v tabulce C-skupiny se třemi body za statistiku 1-0-4 při skóre 5:12. Slovensko je na čele s 15 body za dokonalou bilanci 5-0-0 (skóre 11: 2) a už v nejbližším zápase si může zajistit přinejhorším třetí příčku ve skupině zaručující účast v baráži.Potřebuje k tomu vítězství nad Makedonií a nejvíce remízový zisk Běloruska v zápase proti Španělsku.

Žilinský duel bude premiérovým na lavičce makedonského týmu pro trenéra Ljubinka Druloviča, který v dubnu vystřídal ve funkci odvolaného Boška Gjurovského. Drulovič: Musíme si pomáhat

Šestačtyřicetiletý Srb se domnívá, že pouze týmová robota může jeho hráčům přinést pozitivní výsledek proti favorizovaným Slovákům. Makedonie však v soutěžním zápase venku téměř pět let nezvítězilo (naposledy 8. října 2010 v Andoře 2: 0 v kvalifikaci ME 2012).

“Tradici by se konečně patřilo zrušit.Makedonie má proti Slovensku negativní bilanci. Doufám, že to konečně změníme. Slovensko je favoritem, má kvalitních hráčů, kteří jsou inspirací pro mých svěřenců. Věřím, že dosáhneme pozitivní výsledek, “uvedl Drulovič na tiskové konferenci před odjezdem na Slovensko.

” Máme dostatek šikovných hráčů a vhodné řešení pro každý post. Musíme být organizováni, navzájem si pomáhat a dodržovat taktiku. Každý musí vědět, jaká je jeho role v týmu, “doplnil někdejší šikovný útočník, účastník MS 1998 a ME 2000 v barvách Jugoslávie.Věří, že mohou překvapit

Brankář Tome Pacovský má o novém trenérovi jen tu nejlepší mínění a pochvaluje si působení pod jeho vedením. “Nový kouč přinesl do týmu mnoho pozitivních věcí. Máme k němu velkou úctu. Analyzovali jsme si Slováků. I když se zdá, že jsou nedotknutelní, mají své slabiny a myslím si, že je můžeme překvapit. Cestujeme s nadějí a touhou na dobrý výsledek , “prohlásil gólman Vardar Skopje.

Příznivou atmosféru v týmu vyzdvihl i nejlepší makedonský fotbalista za rok 2014 Agim Ibraimi. “Nový trenér vytvořil v mužstvu pozitivní klima a to je pro nás velmi důležité.Potřebujeme kompaktnost a disciplínu. Slovensko je favorit, ale my si to můžeme přehrát jen sami. Musíme myslet pozitivně s vírou v úspěšný výsledek, “řekl 26-letý záložník slovinského NK Maribor.

V listopadovém vzájemném duelu v Skopje zvítězilo Slovensko 2: 0 po brankách Jiřího Kucka a Adama Němce.