‚Zůstaň ve svém jízdním pruhu‘ Proč Ronda Rouseyová nevydrží dlouho v boxu žen

nečekaně Rousey účtován dříve neporažený Brazilec, který mnozí mysleli, že mají tu výhodu, když vstal a obchoduje rány. Pravou rukou za uchem poslal Correia tvář nejprve do osmiúhelníku. A to bylo to, že

Rousey své poslední tři záchvaty trvaly kombinovaný 64 sekund, obrátila na sebe pozornost. – a představivost. – hlavního proudu veřejnosti

a jak byly tyto představy volně běhat, pokud jde 28-letý z Riverside v Kalifornii.Některé z nich přirovnal její divokou přístupu k boji Mike Tyson v průběhu 80. let: jak se jí vyštěkl a glares a zastrašuje soupeře, psyching ven před otevřením zvon i zvuky.

V roce 2008 Olympic judo bronzový medailista musel bojovat v minulosti prvním kole pouze jednou za 12 vycházky. Její řetězec předčasných vítězství, protože se stal profesionálem v roce 2011 vypěstovali auru neporazitelnosti.S talentů snaží držet krok s poptávkou po důvěryhodných odpůrců – ona je nastavena na tvář Meisha Tate potřetí další. – zdá se, pouze věk nebo uspokojení jednoho dne ukončit svůj pruh

Ale zatímco Rousey je všeobecně respektována pro své dovednosti ve smíšených bojových umění, její boxu trenér Edmond Tarverdyan vedla sideeye z boxu komunity žen poté, co říkají, že Rousey manuální dovednosti jí mohl vydělat šampionát v boxu, kdyby chtěla.

„já vím, ona vyhraje titul mistra světa v boxu,“řekl Tarverdyan MMAFighting.com. „Ronda nemá nic dokazovat mně.“

Tarverdyan pokračoval říkat, že Rousey nikdy ztratil kolo, zatímco sparing proti mužských mistrů v boxu.Pokusy o dosažení Tarverdyan pro reakci připomínky byly neúspěšné, ale poznámky mají upoutal pozornost několika ženských boxerů, kteří by chtěli nic víc, než vidět Rousey zálohovat řeči svého trenéra.

„Myslím, že je to jen zcela nový v boxu,“Layla McCarter, bývalý lehký a junior welterweight šampion, který boxoval profesionálně od roku 1998, řekl Guardianu tento týden. „Je to velmi dobrý v tom, co dělá, ale musí zůstat ve svém jízdním pruhu, protože box má hodně zkušeností k dosažení špičkové úrovně.

„Je lepší prostě zůstat ve svém jízdním pruhu, protože to bude mít ublížit.“

Tyto pocity byly také zopakoval bývalý juniorský lehký a lehký šampiona Amanda Serrano, který řekl, že sledoval, jak se Correia bojovat a pozoroval spoustu děr v Rousey své boxerské techniky.

„ její pohyb je velmi špatná, jak chodí do razníků a ona se chytí,“řekl Brooklyn bázi Serrano, profík od roku 2009.

„děvčata, že bojuje, ale mám omezený box dovedností.Opírají se o ukotvení na zem. Bojovala, že dívka, která nevěděla, jak bojovat a ona skončila s monoklem.“

Boxing a smíšená bojová umění jsou různé sporty, které vyžadují různé tréninkové metody. Ale to nezastavilo Rousey – a UFC prezident Dana White – z veřejně zkoumání hypotheticals crossover záchvaty, které se řídí pravidly MMA.White uvedl při několika příležitostech, že Rousey by mohlo mařit boxerské je největší hvězda Floyd Mayweather Jr v boji MMA navzdory Mayweather projevenou žádný zájem soutěžit v tomto sportu.

Rousey již také několikrát jibes o Mayweather historii domácích zneužívání, naposledy na Espy Awards v červenci, když poté, co byl oceněn Fighter of the Year vavřínu, řekl Mayweather: „Zajímalo by mě, jak Floyd cítí být porazit ženou pro jednou.“

ačkoli zamýšlený jako akty posílení postavení žen a odplaty prostřednictvím veřejné zostuzení, připomínky byly provedeny pouze oběťmi děrné linie reklamní kousky.

terén, na kterém je boj soutěžil diktát, který by mít rozhodující výhodu.S MMA bojovník s nadřízenými potýkají dovednosti mohl anulovat jednorozměrný boxovací útok boxer, jako tomu bylo u boxu velkým James Toney v jeho neuvážené 2010 ztrátu trojnásobný UFC přeborník v těžké váze Randy Couture.

Oba Serrano a McCarter bojovat na nebo poblíž hmotnosti, která Rousey soutěží u a veřejně vydány výzvy Rousey pro boxerských zápasů, který Rousey nepotvrdí.Neměla však na vědomí prohlášení, že bývalý Super střední mistr Laila Ali, který odešel neporažený v roce 2007 provedeny TMZ v březnu

Když byl dotázán, jestli by mohla porazit Rousey, Ali citoval její velikosti výhodu. – bojovala v téměř 40lbs nad Rousey své hmotnosti – a řekl Rousey bylo příliš malé, aby byly konkurenceschopné.Rousey odpověděla, že ona mohla porazit Ali i kdyby soutěžili v boxu.

„Jsem olympijský atlet a já bych mít čas soustředit se na to úplně, ale kdybych mohl jít z juda na MMA, proč nemohl jsem jít z MMA boxu?“řekl Rousey. „Myslím, že má takovou víru v sebe sama, je důležité, aby byl druh úrovni se snažím být.“

White nepřekvapivě zajímal jen diskutovat o boj v MMA kleci, zatímco Ali zopakoval, že ona je v důchodu a byl téměř deset let.

„vím [Rousey soutěží v boxu] by byla katastrofa pro ni a vím, že Dana White nikdy nedopustí, aby se to stalo,“ řekl McCarter. „Je třeba, aby ji udržel nepřemožitelná.“

Není mnoho záběrů Rousey je boxerský trénink v Glendale Fight Club v jižní Kalifornii je veřejný nade 2013 Sparing relaci s Vic Darchinyan, bývalý boxerský šampion v 112 a divize 115lb.Upravený záznam ukazuje Darchinyan tahání údery, ale přistání většinu svých pokusů z nezvyklých úhlů, po kterém Rousey vystupuje s tváří nápadně červenou před nárazem. Facebook Twitter Pinterest Ronda Rouseyová zápasil s Vic Darchinyan v roce 2013.

Video je těžké si představit, že by nabídnout velkou výzvu proti likes Cecilia Brækhus, Ana Julaton nebo Erica Anabella Farias, žen strávili větší část celý život plavící se jejich řemeslo.Umožňuje, že důvěra hraničící s arogancí je typický pro mnoho sportovců na vysoké úrovni, zdá se téměř urážlivé navrhnout jinak.

„Vy jste schopni vidět, že její boxerské dovednosti tam nebyli,“ kritizoval Serrano. „Byl házet hloupé údery a chytat ji. Její pohyb, celé její tělo mechanika tam nebyli. Ruce dolů, dělala něco s lokti, na jednom místě, že se snaží být jako Mayweather. Prostě to nebylo dát dohromady dobře. Nebylo to, jak je boxer má vypadat.

„Ve skutečnosti, oni udělali chybu uvedení ho. Nevím, jak se trenér Edmond říká, že nikdy ztratil kolo v tělocvičně. Dokonce i ti nejlepší z nejlepších ztrácí v tělocvičně.Z toho, co jsem viděl v tom Sparing relaci s Victorem, ztratila v každém kole.“

V případě, že je nesporné, že ženy v obou sportech může pochopit, že je to boj za přijetí v mužských sportech.

Před Rousey připojila k UFC v roce 2012 dámské MMA byl v podobném stavu jako v boxu žen v polovině 90. let.Box žen ukázala slib, když Christy Martin, horník dcera ze Západní Virginie, ukradl show na post-vězeňské undercards Tyson je, dělat to na předním krytu 1996 vydání 15. dubna Sports Illustrated.

Ale zatímco boxu likvidaci upustil míč na svých ženských řad, a televizní sítě a podporovatelé podobně opustil sport, UFC změnil Rousey do MMA je největší hvězdou, a ona užitky s vystoupení ve filmech jako Entourage a The Expendables 3 plus vystoupení na poslední WrestleMania vedle Furious 7 co-hvězda Dwayne Johnson.Ona také přistál kryt SI z její vlastní, který ji nazval na světě nejvíce dominantní sportovec.

„Dana White ukázal něco důležitého, že vše trvalo bylo mu dát ženám šanci být viděn, a podívejte se co udělala,“řekl McCarter, který naposledy závodil v Big Knockout Boxing, hybridní boxerské ligy bojoval v jámě bez lan, v dubnu. „Ona ohromeni jim.Některé z těchto promotorů boxerské nejsou ani ochotni dát těmto ženám příležitost předvést, aby se vystupoval v těchto pořadech.

„Tak jak mohou být viděn, nebo získat publikum? [Předkladatelé Box] by rozhodně vzít nějaké ponaučení z Ronda Rouseyová a UFC.“

Pokud Rousey hledá výzvu, že by se jen podívat na Invicta žena muší (145lb) šampion Cris‚Cyborg “Justino, který se léta snažili bojovat s Rousey.Hádky přes váhu – Rousey chce Justino k poklesu 10 liber na Bantamweight – a Rousey je opakované posměšky nad Justino rok 2011 pozitivní steroidní testu ochlazení naděje na tomto zápasu v současné době

Ale měli Rousey cítit nutkání zkusit. její štěstí v jiném bojovém sportu, by existovat řada rohem přivítat ji s otevřenou rukou.