Premiership Rugby Mark McCafferty vyzývá k rozhovorům o globálním kalendáři

Vedoucí klubů Premiership vyzval k zahájení jednání do konce roku o globálním kalendáři od roku 2020, varování, že status quo není volba.

“Musíme oddělit klub a mezinárodní kalendář, “řekl Mark McCafferty, výkonný ředitel Premiership Rugby, při zahájení klubové sezóny v Anglii. “Nebezpečí je, že všichni říkají:” Uděláme to naším způsobem “a my se to snažíme vyhnout. Máme velmi silné myšlenky, ale musíme je také poslouchat.

“Struktura mezinárodní sezóny je neudržitelná. Je nesmysl pro země jako Spojené státy a Japonsko, aby neměly v mezinárodním kalendáři pravidelné zázemí a musí být přineseny.Nemáme rád myšlenku přemístit šest národů a mít vlastní koncepce, ale nejlepší cestou vpřed je dostat hlavní partnery do místnosti společně a pracovat přes to. “Anglie vyhraje šest národů grand slam pro Eddie Jones proti Francii Přečtěte si více

Dosavadní rozhovory, které dosáhly jen malého pokroku, měly tendenci být mezi prvními odbory. Novozélandské frustrace je takové, že uvažují o tom, že po roce 2019 půjde sami o sebe a připraví si vlastní Testy, argumentovat, že mezinárodní okna v červnu a listopadu musí být změněna, protože spadají na konci příslušné sezóny na obou polokoulích.

p> “Jedná se o jeden z nejdůležitějších problémů, kterým hra hraje, a není moc času,” řekl McCafferty. “Pokračování v status quo není volba a něco musí být zavedeno.Nevidím to jako severojižní záležitost. “McCafferty řekl, že premiéra doufala, že v této sezoně zahraje další zápas ve Spojených státech navzdory londýnské irštině, která v březnu hostila Saracens v New Jersey, v lize. Plán byl pro irské hráče, aby zde hráli zápas v příštích dvou sezónách a je třeba, aby se dobrovolník vzdálil domova.

“Stane se to, i když by to mohlo být několik týdnů před tím, než budeme moci potvrďte, “řekl McCafferty. “Je to klíčová část toho, co se snažíme dosáhnout ve střednědobém horizontu. Nevidím vyhlídku na americkou franšízu v Premiershipu, protože jsme anglická liga a nemáme v úmyslu to změnit, ale my se snažíme rozvíjet náš profil v USA. “