Obavy nad Diego Costa sila Chelsea, aby zvážila hľadanie útočníka

Chelsea strávi niekoľko nasledujúcich týždňov s ohľadom na svoje možnosti v okne prevodu v zime predtým, ako rozhodne, či sa bude zameriavať na útočníka v rámci rastúcich obáv nad Diego Costa. Costa, taká integrálna figúrka v tíme, ktorý vyhral Prvý titul Chelsea v Premier League za päť rokov v máji znížil v posledných týždňoch čoraz viac rozruch. 27-ročný vzťah s José Mourinho bol mimoriadne silný – najmä v súvislosti s dvoma nákladnými retrospektívnymi zákazmi, ktoré vznikli vpred od februára – ale vykazuje známky zlomenín.Toto napriek verejným požiadavkám naopak, keď sa dvojica zapletala do škaredého nesúladu, keď tímy opustili ihrisko v polčase v utorok pohodlné víťazstvo 4-0 proti Maccabi Tel Aviv.José Mourinho a Diego Costa sa s “políbiami a mazlení “po riadku Prečítajte si viac

Mourinho, rovnako ako on urobil po podobnej situácii proti Norwich v sobotu, urobil jeho frustrácie jasné na dopredu nedostatok očakávania nad Bet365 bonus na kurzové stávky povolenie Eden Hazard, ktorý by poskytoval útočník s keď bol v pohybe. Costa vrátila svojmu manažérovi náhľady v naturáliách. Oscar a John Terry sa ho pokúsili upokojiť len preto, aby ich tlačili stranou.Manažér následne navrhol, že v šatni bolo v priebehu prestávky “niekoľko bozkov, niekoľko plienok” a “žiadny problém”, hoci verejná show nesúhlasu bola pozoruhodná.

Chelsea, Premier League, by sa dostala na trh s prevodmi v januári, kedy hráči rodokmeňu sú všeobecne nedostupní. Je nepravdepodobné, že napríklad dlho očakávaný Antoine Griezmann by mohol byť zabezpečený z Atlético Madrid alebo Gonzalo Higuaín, ktorého manažér môže preferovať, z Napoli.Mourinho sa priznal, že nemá “žiadne právo” požiadať správnu radu o finančné prostriedky a povedal, že bude šťastný, že ukončí sezónu s tímom, ktorý je do značnej miery nezmenený od toho, ktorý nárokoval titul. Napriek tomu zostáva potreba kvalifikovať sa na sezónu v Ligy majstrov, s najvyššou štyri strechou stále považovaná za minimálnu požiadavku, a to aj v dôsledku najhoršieho štartu klubu pod vedením Rimana Abramoviča. Vzhľadom k tomu, že Costa dosiahla v sezóne iba sedem gólov – v tejto sezóne došlo k štyrom zo 17 zápasov – potreba strikerových posilnení je jasná a Radamel Falcao sa ukázal ako neúčinný počas svojho úverového kúzla z Monaka a Loïca Rémyho, rola často strávená na boku.Okrem toho má žena Rémyho pôrod, ktorý ho môže vylúčiť z nedeľného výletu do Tottenhamu.

Oddelenie pre nábor pracovníkov pod vedením technického riaditeľa Michael Emenalo by radšej podporovalo dlhodobú cestu, ak má byť tlak na nových hráčov a požiadali, aby sme sa držali krok s potenciálnou dostupnosťou Saida Berahina v West Bromwich Albion. Angličania v rozhovore pre 21-ročnú skupinu sa v auguste rozrušili, keď sa presťahovali do Tottenhamu, pričom nádeje Spursu o znovuzískanie tejto dohody v blízkej budúcnosti určite zničili antipatia medzi príslušnými predsedom klubov Jeremyho Peace a Danielom Levyom. Leicester je plodný Jamie Vardy, rovnako ako Berahino, zmluvne až do roku 2017, ale lídri lídra by odolali akémukoľvek pokusu odísť ho mimo strednej kampane.Facebook Twitter Pinterest Mourinho: Políbil som sa a vyrovnal sa s Costa po polčasovom rade. Ani jedno z týchto forwardov pravdepodobne nezodpovedá profilu, ktorý by Mourinho uprednostňoval a manažér by sa namiesto toho mohol usilovať o krátkodobý tím, aby sa na zvyšok sezóny posilnili čísla ešte predtým, ako sa v lete použijú vyššie stanovené ciele.

Na tento účel je dostupnosť voľného agenta Emmanuela Adebayora jeho voľbou, pričom Togo dopredu pracoval pod Mourinho v Real Madrid, zatiaľ čo Robin van Persie sa nepodarilo usadiť v Istanbule, pretože sa tento rok presťahoval do Fenerbahcie a mohol by byť k dispozícii na pôžičku.

efektívne sa spoliehajú na Costa pre nadchádzajúce zápasy družstva vzhľadom na nedostatok skúsených možností – klub má niekoľko mladých dopredu vonku, ale nikto sa nepovažuje za pripravený pre prvý tím – inde v jeho družstve.

Hoci Costa, ktorý skóroval 20 gólov po svojom prvom sezóny v Anglicku, ale iba tri za posledné štyri mesiace sezóny, hralo celú druhú polovicu v Haife, jeho jazyk v polčase bol ten, kto už nechcel byť na ihrisku.Už predbehol do tunelu, zatiaľ čo Predrag Rajkovič prešiel ošetrením v čase zastavenia a okamžite odišiel na píšťalku rozhodcu bez potvrdenia svojho manažéra, ktorý stál na dotykovom okraji. Gary Cahill čaká na to, či jeho tridsiatich narodeninám sa v polovici decembra ponúka nové podmienky. Ústredná polovica dohody skončí v roku 2017, ale Chelsea má prísnu politiku ponúkať len 12-mesačné rozšírenie pre hráčov, ktorí vstúpili do svojich 30 rokov. Branislav Ivanovič, 31-ročný, musí ešte zistiť, či si vyplatí jednoročnú dohodu, keď jeho zmluva vyprší v budúcom lete.