Unibet: “Než jsem přišel do Madridu, mohl bych se skrýt”

To jistě je, jak to Bale vidí. Něco se posunulo na San Siro; něco taky začalo. “Ztratili jsme v Miláně,” říká Welshman a uvolňuje se do židle v malé místnosti, kde ve španělštině vyučuje španělské lekce v sídle společnosti Valdebebas Real Madrid, “ale bylo to, že jsme vyhrál a tato hra byla důvodem, proč jsem chtěl hrát v šampionátech Liga. Byla to hra, která mi dala jistotu, že Unibet bonus mohu hrát proti nejlepším. Vítězství v hat-triku proti vládnoucím evropským šampionům…moje důvěra vyrostla, víra. A od té doby jsem se opravdu neohlédl. ”

Bale se stal samozřejmě mistrem Evropy. V sobotu honí druhou medaili vítězů. Hodně se stalo od chvíle, kdy byl naposledy v San Siro. Bale měla 21 let, začínala; teď se blíží k 27.Dvakrát nejúspěšnějším fotbalistou v Premier League, který je nejdražším fotbalistou světa, přinesl Walesu do mistrovství Evropy a jeho klubu do titulů a získal vítěze ve finále Copa del Rey, Světového poháru klubů a Ligy mistrů.

V té noci v Lisabonu stále vidí míčovou smyčku ve Unibet bonus vzduchu, vidí, jak visí: “Stalo se zpomaleně. Připadalo mi to, jako bych tam byl dva roky. “Stále cítil hřiště, tak suchý, že by nezasloužil sklouznutím na kolena, kdyby znal; stále cítit, že se jeho spoluhráči hromadí také. “Hlava mi byla všude vytahována, všichni se zbláznili.”

Ještě slyšet šatnu? “Šampaňské bylo postřikováno, trofej byla tam, všichni skákali a zpívali.Jen…”Slova to opravdu neudělají. “Měl jsem jen takový bláznivý pocit, který nemáš: zpívání, zpívání, šťastný.” Bale si pamatuje víru a úlevu. Většina se pokoušela navrhnout jinak, ale říká, že paměť Lisabonu, drastického ekvalizéru Sergia Ramosa za 92,48 minut a jeho cíl v mimořádném čase, “rozhodně hraje roli” v sobotu. “Raději bych nebyl 1-0, ani minutu,” řekl. Ale jestli jsou, Unibet bonus dobře, už tam byli.A tak má Atlético, i když je opatrnější, když naznačuje, že “jizva” bude hrát na jejich mysli. “Nemyslím si, že to skončilo, ale vy jste vzhlédla a vidíte 87 a pak 89, 90…pak víte, že je to zranění,” říká. “A prostě jsem se modlil:” Prosím, udělejte gól. “Když jsme to udělali, jen vybuchlo.” Bale pak přidal druhou, větší úlevu, protože mu chyběly dvě dobré šance, což mu přináší na opakující se téma v tomto rozhovoru: důvěra, odliv a tok víry, jeho jasný smysl, že tolik fotbalu je v mysli.Hovoří o šťastných kalhotách, pověrách a předběžných rutinách, okamžiků, kdy se nečekaně zmizí důvěra a momenty, kdy se vrátí, stejně nečekaně. “Předtím, než jsem přišel do Madridu, možná bych šel do své skořápky a schoval,” připustil, “ale já jsem pokračoval až do konce.” Na konci Bale měl šátek Unibet bonus kolem hlavy a medaile kolem krku. Stejně jako v San Siro v roce 2010 měl také míč na košili. Jeho otec “okradl” ten z Milána, ale stále má jeden od finále v roce 2014. Teď chce další a blíží se k tomuto finálu v jiném duchu. “Cítím se uvolněnější. Předpokládám, že jste měli zkušenost, takže víte, co můžete očekávat. Naposledy jsem byla nervózní, ale teď cítím, že vím, jak s tím vypořádat. Doufejme, že to zlepší můj výkon. ”

Není to jen konec, je to všechno.Přizpůsobení není vždy snadné a Bale připouští, že se stále potýká s běžnými španělskými fotbalovými utkání o 21:00 nebo 22:00, obvyklým střelbou po zápase, který ho vezme přes noc a obvykle na internetu, aby se “podíval na některé golfové věci” . Ani jazyk není snadný, i když se zlepšuje, a pomáhá Zinedine Zidane mluvit pomalu. Ale Bale říká, že se cítí spokojenější a spokojenější než kdy jindy. Také to ukazuje.

Na flip boardu v rohu se nachází seznam španielskych slovních Unibet bonus zakončení. Prostřednictvím dveří, v přízemí rezidence klubu, hrají několik basketbalistů z Realu Madrid stolní tenis, poblíž místa, kde Ramos sedí. Venku je personál uklizený po ranním tréninku. Odtud můžete vidět letiště Barajas a je to jen den předtím, než Madrid míří směrem do Milána.Přesto neexistují náznaky úzkosti. Bale je uvolněná a příjemná, příjemná společnost, otevřená a v pohodě. Všechno padá na místo.

Hraje lépe než kdy předtím, získává uznání, které mu vždy nebylo možné. Přiznává, že někdy v minulé sezóně se cítil izolovaně. Nevyskytl se na míč tak často, jak by se líbil, a je pravda, že fanoušci měli pochybnosti. Jejich pochybnosti už šly a tak se zdá, že má jeho. “Teď se cítím spíš součástí,” přiznává Welshman. “V prvním roce neznáte spoustu lidí, ale cítím se více urovnaný, integrovanější a více zapojený.” Diego Simeone z Atlético Madrid zamýšlí zastavit Real způsobující novou jizvu | Sid Lowe Přečtěte si více

Madrid je vynikající hráč po většinu sezóny, on dokončil 19 ligových gólů a 10 asistencí.Z těchto cílů bylo devět záhlaví – více než všichni v Evropě, a návrat, připomíná, na dny mládí v centru. Tyto statistiky jsou ještě působivější, protože hrál pouze 23 ligových zápasů. V průměru dosahuje cíl nebo pomáhá každých 57 minut. Představte si, že bude hrát všech 38 her. Ale pak těch 23 vypovídají také příběh: o sezóně překrývající malé zranění a pomalé zotavení. “Bylo to frustrující: Cítím, že jsem jen udeřil na vrchol a pak se něco stane,” říká Bale. “Nemůžeme se dostat prsty na to, proč. Neexistuje žádný základní důvod: podívali jsme se na všechno: tvrdost hřišť, boty…běžím hodně, víc než obvykle, takže možná je to trochu únavy. Potřebuji se trochu zlepšit, ale když hrajete dobře, chcete jen pokračovat.Někdy musím myslet, že už nejsem 19, spravovat mé tělo lépe. Ale zranění se právě stalo. [Manchester City je Vincent] Kompany, například. Stačí, abyste provedli rehabilitaci správně a vrátili se silněji. ”

Bale určitě vypadá silněji v sezoně a může být, že jeho dříve neúspěchy jsou nyní prospěšné. Občas se objevuje na jiné fyzické úrovni; rychlejší, vyšší a silnější než kdokoliv jiný. Rychlejší, vyšší a silnější, než kdy předtím.

Na začátku sezóny se objevily fotografie, jako například snímky “Před” a “Po” z časopisu o výstavbě karoserie. “Nikdy jsem však neudělal žádnou práci v posilovně,” protestuje. “Žádné váhy, nikdy. Pracuji na svém jádru, ale moje tělo je přirozené. Někdo mi ukázal fotografii a byl jsem rád: “Upřímně jsem nic neudělal v létě.” A můj přítel řekl: “Hraj na to.Řekněme, že jste v tělocvičně. ”

” Ale já ne. ”

” Ale to zní dobře. ” “A já vím, že někde po řadě řeknu:” Ne, nechodil jsem do tělocvičny. “Možná jsem dospěl, trochu jsem se naplnil.”

p>

Změnil se, to je jisté. Bale se vrhá na své tělo, aby se “stalo” špinavým, chudým 16letým, který debutoval o Walesu. “Je to deset let,” říká, sotva to může uvěřit. “Cítím se úplně jinak. Zjevně jsem dospěl v každém směru. “I tehdy byl rychlý; u 14 mohl běžet 100 metrů za 11 vteřin.

Tak jak rychle to může běžet teď? “Nikdy jsem to neudělal od té doby, co jsem opustil školu…a ve skutečnosti nechci, kdybych udělal nějaké kousky nebo něco takového,” směje se.Neberou stopky, které by vedly k závěru, že odpověď je stále: rychlejší než jen o všem ostatním. Také to může cítit. Tam jsou ještě “Maicon momenty”, a mnoho z nich: “Některé hry, kde si myslíš:” Tento chlap, mám jeho číslo. “Ale pokud jsem 100% fit a sebejistý, mám pocit, někdo, jeden po druhém, zvlášť pokud mám prostor: pokud jsem schopen jenom zaklepat a spustit, jsem rychlejší než většina. ”

Je to pohled na slabiny, které hledá, ale hledal i ostatní. Bale hovoří o přizpůsobení nové zemi, nové kultuře a nové hře, o potřebě něčeho jiného, ​​než o rychlosti, o tom, jak zjistit a co je těžké, bez druhé trofeje. “Bad” je jeho tupé hodnocení. Hovoří o tom a o tom, jak ho učila těžká cesta.Pokud všechno začalo u San Sirou před šesti lety, nebylo to vždycky hladká jízda zpět.

“Premier League končí až do konce; zde týmy přicházejí a sedí a musíte se naučit jinému stylu, “vysvětluje. “Cítím se jako první sezóna, všichni úplně nevěděli, o čem jsem byl, takže jsem mohl udělat totéž jako v Anglii. Pak věděli, o čem jsem, a snažil jsem se zrušit to, co dělám dobře. Zjistil jsem, že je to obtížnější, ale jsem tak šťastná, že se to stalo, protože jsem se hodně naučil: o udržování míče, pohybu, inteligence, rozhodování. Je to kvůli špatné sezóně, že si myslím, že jsem měl takovou dobrou sezonu.Zlepšil jsem se, mám v mé hře větší rozmanitost. ”

Odmítnutí prostoru Bale již není dost. “Cítím se teď, jestliže Atlético hraje obranně, jsem mnohem pohodlnější než já. Minulý rok mě provedl přehodnocení…no, možná nehodnotíme, ale učíme se. Když jste něco dobrého, lidé se ho snaží zastavit a musíte najít jinou cestu. Bylo to podobné, když jsem prolomil proti Interu: lidé mi začali zdvojnásobovat. Musel jsem jít dovnitř, dělat věci jinak, zjistit způsoby kolem. [V Madridu] se věci zlepšují, když začnete vytvářet lepší vztahy; hrajete lépe, přizpůsobujete se.Trvalo mi to déle, než bych si přála, ale stal jsem se lepším hráčem pro tuto špatnou sezónu. “Ačkoli Bale byl jedním z mála hráčů, kteří byli zklamáni v praní Rafaela Beníteze v lednu, Zidane se zdokonalili: dosáhli finálové ligy a skončili ligovou sezónu s 12 po sobě jdoucími vítězstvími. Taktiky nebyly žádné obrovské změny, i když Bale podtrhuje důležitost Carlosa Casemira na hlubokém poli. “Naše Makélélé…doslova řeší vše, co se pohybuje, i když je to rozhodčí.” Byl to spíš atmosféra, důvěra.Bale se těší svobodě přijít z pravé a tiché přístupnosti Francouze. Tichý, klidný, Zidane by se sotva mohl lišit od svého manažera v Tottenhamu Harry Redknapp a přesto Bale vidí podobnosti. “Oni nejsou tak odlišní v tom, že oba chtějí, abyste se vyjádřili,” říká. “Tímto způsobem jsou velmi podobné. Hovořil jsem s Lukou (Modric) o tom: v Tottenhamu [Redknapp] říkal, že mi dostal míč, Luka, Rafa [van der Vaart], Aaron [Lennon] a jen jít do týmů, užít si to. Předpokládám, že je to podobné: chceme zaútočit. On [Zidane] má rád, abychom se toulali, měli svobodu.V konečném důsledku se budete cítit lépe. ”

Není to, že jsou bez odpovědnosti; Zidane trval na tom, že je potřeba, aby každý hráč plnil své obranné povinnosti, a poté, co clásico Bale připustil, že čekali na šanci se zlomit z hlubin, a poznamenal, že jim Zidane dala “trpělivost” a trvá na tom, semifinálové vítězství proti Manchesteru City nebylo “nudné a nudné pro nás”, ale případ kontrol. Diego Simeone mezitím říká, že Real očekává, že bude hrát na protiútoku v Miláně. Takže ano?

“Záleží to na tom, jak si zřídili,” říká Bale. “Hry proti Atlético jsou vždy velmi fyzické. Jsou velmi defenzivní a dělají velmi obtížné je rozbít. Jedná se o to, abychom využili naše příležitosti, protože nám hodně nedají.Pokud nás napadnou, můžeme se bránit a zasáhnout na pult; pokud nebudou útočit, nemůžeme čelit. Ale máme pár herních plánů. Můžeme udržet míč, protiútok, bránit. Když hra přichází, plány někdy jdou ven z okna, i když.

“Cítím, že bít náš vrchol a hrát velmi dobře v tuto chvíli. Je úžasné být v jiném finále; to je to, o co jsem sem přišel, a my se všichni těšíme na to. “Existuje jen jeden problém:” Ve skutečnosti nemáme mnoho vstupenek, “říká Bale s úsměvem. “Ale přicházejí moji přátelé, moje rodina. Dokud jsou tam. ”

San Siro, znovu. Kde všechno začalo.